29-04-2019,    BulutTahsilat
ERP NEDİR VE NEDEN GEREKLİDİR?

ERP nedir ve neden gereklidir?
ERP, kurumsal kaynak planlama anlamına gelen enterprise resource planning (ERP) sözcüklerinin kısaltmasıdır. Bir kurumun finansal, tedarik zinciri, operasyon, raporlama, imalat ve insan kaynakları etkinliklerini yöneten ve tümleştiren bir iş süreci yönetimi yazılımıdır. Çoğu kurum hali hazırda bir tür finans ve operasyon sistemine sahip olsa da dolaşımdaki çoğu yazılım gündelik süreçlerin ötesine geçemez veya gelecekte kurumun büyümesine yardımcı olamaz.
 
Bir kurumun gereksinimleri sabit kalmaz ve kurum büyüdükçe sistemler de büyüyebilmelidir. ERP'nin ne olduğunu ve iş gereksinimlerinize ayak uyduran yazılımları hazır bulundurmanın neden akıllıca bir strateji olduğunu açıklayacağız.
Kurumsal kaynak planlama nedir? Dün ve bugün.
Geçmişte kurumların bir tür muhasebe, finans veya İK süreci oluyordu, ancak sahip oldukları yazılım sistemleri genellikle birbirinden bağımsız çalışıp diğer sistemlerle iletişim kuramıyor ya da birlikte çalışamıyordu. Modern ERP yazılımını farklı kılan şey, tüm bu farklı süreçleri işbirliği yapacak şekilde bir araya getirerek tek ve akıcı bir sistem oluşturmasıdır.
 
Güncel çözümler, her bir departmanın diğerlerinin yaptıklarından haberdar olmasına da imkan tanır. Bu sayede muhasebe ve İK birimleri, satış ve müşteri ilişkileri birimleriyle kolayca işbirliği yapabilir.
 
ERP kurumunuz için neden kritik öneme sahip?
ERP teknolojisi, tüm iş süreçlerinizi bir araya getirerek işbirliğini geliştirme, kurumunuzun veri odaklı kararlar almasına yardımcı olma ve iş üretkenliğini artırma konusunda ilerleme kaydetmeye devam ediyor.
 
ERP birçok kurum işlevini kapsayabilir, ancak ana iş süreçlerinden bazıları şunlardır:
 
Finans
Modern ERP, finansal durumunuza genel bakış atabileceğiniz panolar da sunduğundan dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde gerçek zamanlı bilgilerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca, gündelik görevleri otomatikleştirerek bilgileri el ile girmenizi gerektiren durumları azaltmanıza yardımcı olmalı ve kurumunuzun mevzuata uyumluluğu konusunda yararlı olan izleme özellikleri içermelidir.
 
 
İnsan kaynakları
Modern çözümler, kurum verilerinin yönetilmesi ve bordro, işe alma gibi çalışan yönetimi görevlerinin kolaylaştırılmasına yönelik çeşitli yöntemler sunar. Ayrıca, çalışan performansını izleyebilir ve İK sorunlarını ortaya çıkmadan önce tespit edebilirsiniz.
 
İmalat
Bu işlev, iş iletişimini geliştirir, gündelik işlemleri otomatikleştirir, imalatçılara müşteri gereksinimlerini karşılama ve gerçek zamanlı verilere erişerek kaynakları yönetme olanağı sunar. Bu çözüm, proje ve maliyet yönetiminin yanı sıra üretim planlamasını da iyileştirir.
 
Tedarik zinciri
Kurumunuz hala bilgileri el ile giriyor ve ambarınızda envanter keşfine çıkıyorsa, bu süreçleri ERP ile otomatikleştirerek kolayca zaman ve para tasarrufu sağlayabilirsiniz. Modern çözümler, envanter yönetimini denetim altına almanıza yardımcı olacak panolar ve iş zekası da sağlar.
 
BulutTahsilat Bayi Tahsilat Programı ile ERP entegrasyonu çözümleri

Yaygın olarak kullanılmakta olan tüm ERP ve e-ticaret programlarına veri akışı sağlar.
BulutTahsilat – Bayi Tahsilat Programı, bayi ağına sahip işletmeler için özel çözümler sunar. Bayinin yapacağı ödemelerde peşin ya da taksitli ödeme tercihi sunulmasını sağlar. Çok güvenlidir. Bankalarla aynı türdeki güvenlik çözümlerini kullanır.
 
BulutTahsilat - Bayi Tahsilat Programı ve ERP entegrasyonu hakkıda daha detaylı bilgi almak için +90 212 691 61 60‘ ı arayabilir ve BulutTahsilat uzmanlarımızın sizleri detaylı bir şekilde bilgilendirmelerini talep edebilirsiniz.

BulutTahsilat
Sosyal Medyada Biz

Referans Logoları
Referans Logoları
Referans  Logoları
Referans  Logoları
Referans  Logoları
Referans  Logoları
Referans  Logoları
Referans  Logoları
Referans  Logoları
Referans  Logoları
Referans  Logoları
Referans  Logoları