15-04-2019,    BulutTahsilat
3D SECURE NEDİR? FİRMALAR İÇİN NEDEN ÖNEMLİDİR ?

3D Secure Nedir?

İnternet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. 3D Secure sistemini yüz yüze alışverişlerdeki chip & pin uygulamasının sanal alışverişlerde kullanılan versiyonu olarak da tanımlayabiliriz. Visa ve MasterCard'ın geliştirdiği "güvenli sanal alışveriş" çözümü ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekârlıklara karşı güvence altına alınmıştır.

3D Secure Neden Güvenlidir?

3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanması engellenmektedir.

3D Secure Nasıl Çalışır?

• Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kartına bağlı bir şifre ve bir güvenlik soru - cevabı tanımlar. 
• Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümüne geçer. 
• Kart sahibinin karşısına, bankası tarafından, işlem şifresini ve kişisel güvenlik mesajını soran bir pop-up ekran açılır. 
• Kart sahibi şifresini girerek işleme devam eder. Şifre, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır.

  (3D Secure sayfasının açılması için İnternet Explorer, Chrome veya Mozilla Firefox kullanıcısı olmanız, ayrıca Pop-Up engelleyicilerinizin kapalı olması gerekmektedir.)

3D Secure Ödeme Sistemi Nasıl Kurulur?

BulutTahsilat ile firmanıza özgü ödeme sisteminizi kurabilir ve Türkiye’ de Sanal POS hizmeti veren tüm bankaların 3D Secure sanal pos entegrasyonuna sahip olabilirsiniz. 3D Secure ödeme sistemi, sanal pos entegrasyonu ve online tahsilat sistemi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için +90 212 691 61 60‘ ı arayabilir ve BulutTahsilat uzmanlarımızın sizleri detaylı bir şekilde bilgilendirmelerini talep edebilirsiniz.
 


BulutTahsilat
Sosyal Medyada Biz

Referans Logoları
Referans Logoları
Referans  Logoları
Referans  Logoları
Referans  Logoları
Referans  Logoları
Referans  Logoları
Referans  Logoları
Referans  Logoları
Referans  Logoları
Referans  Logoları
Referans  Logoları